O Matici:
Naša izdanja:
|
Trio Pustički, 21.10.2009. Koncertna dvorana Glazbene škole Josipa Runjanina Vinkovci
Mirjam Pustički Kunjko, violina, diplomirala je i magistrirala violinu na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji u razredu prof. Maje Dešpalj. Već kao učenica osnovne i srednje glazbene škole osvaja prve nagrade na republičkim i državnim natjecanjima. Prvu nagradu dobila je i na natjecanju mladih violinista u Gradisca d Isonzo 1990. godine u Italiji, te je uz pratnju komornog orkestra «Alpe-Adria» nastupala u Italiji, Sloveniji i Austriji. Za vrijeme studija sudjelovala je na svim najznačajnijim glazbenim manifestacijama studenata i dva puta je nagrađena Rektorovom nagradom (1991. i 1992.). Dobitnica je Diplome na Petom međunarodnom violinističkom natjecanju «Vaclav Huml» u Zagrebu 1993. godine. Od 1997. godine koncertna je majstorica Simfonijskog orkestra HRT-a, te zamjenica koncertnog majstora u ansamblu Zagrebačkih solista (2002 - 2008.) Kao solistica nastupala je uz Zagrebačku filharmoniju, Hrvatski komorni orkestar, Simfonijski orkestar Muzičke akademije, Simfonijski orkestar HRT-a i ansambl Zagrebačkih solista. Za veoma zapaženu izvedbu koncerta za violinu i orkestar Borisa Papandopula dobila je i uglednu nagradu «Stjepan Šulek» za 2000. godinu.
Krešimir Petar Pustički rođen je 15. veljače 1975. godine u Zagrebu. Zarana je iskazao apsolutni sluh i izrazitu glazbenu nadarenost. Tijekom školovanja osvaja državne nagrade na najvišem nivou. Diplomirao je i magistrirao violu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u razredu prof. Ante Živkovića. Uspješan je komorni muzičar koji ostvaruje komorne koncerte najvišeg ranga (L. Honda Rosenberg, G. Nikolić i dr.), a često snima i za potrebe radija. Nakon završenog studija godinu dana radi kao stalni član Simfonijskog orkestra HRT-a, a od 1998. - 2008. g. bio je član Zagrebačkih solista na mjestu vođe dionice viola. Također često nastupa i solistički uz Ansambl na domaćim i svjetskim pozornicama. Ima izrazito uspješnu solističku aktivnost te ga kritika svrstava među najbolje hrvatske gudače uopće. Od 2000. g. radi na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji kao docent viole. Član je komisije na međunarodnim natjecanjima viole te održava majstorske seminare i radionice. Bavi se uspješno snimateljskim i producentskim radom i osvaja domaću diskografsku nagradu Porin za najbolji album klasične glazbe. «Krešimir Petar Pustički jedan je od naših najboljih ne samo violista, već i gudača općenito. Krasi ga prekrasan ton velikoga volumena i snage, zavidno tehničko umijeće, muzikalnost te promišljenost interpretacije....» V. Požgaj »Umjetnikova izvedba ostvarila je jedinstvo reproduktivnog izraza u promišljenom i stvarnom skladu s partiturom, što je najbolje pokazalo kvalitetu mladog violiste.» D. Komanov «Njegova izvedba Suite Hebraique E. Blocha bila je tehnički apsolutno suverena do najsitnijih detalja brojnih virtuoznih pasaža skladbe, a k tome punokrvna u postizanju potpune opuštenosti i slobodnog uživanja u orijentalnim aromama i obredno-plesnim ritmovima.» B. Pofuk
Branimir Pustički rođen je 1981. g. u Zagrebu, gdje upisuje studij violončela na Muzičkoj akademiji u klasi našeg uglednog pedagoga Valtera Dešpalja . Diplomirao je s najboljim ocjenama i Rektorovom nagradom 2003. g. Nakon diplome, uz financijsku potporu Zaklade HAZU upisao je postdiplomsko usavršavanje na Sveučilištu u Beču kod mag. Reinharda Latzka. Pored redovitog studija usavršavao se na brojnim tečajevima priznatih pedagoga i najpoznatijih solista: Heinrich Schiff, Boris Pergamenschikow, Rudolf Leopold, Dmitry Ferschtmann, Catherine MacKintosh, Marc Coppey. Dobitnik je nagrade Zagrebačke filharmonije i American Expressa za najuspješnijeg hrvatskog mladog glazbenika u 2003. godini., zatim 1. nagrade i nagrade publike na Međunarodnom natjecanju «J. Brahms» u austrijskom Pörtschachu 2005. godine i 5. mjesta i posebne nagrade žirija za visoki umjetnički nivo izvedbe na natjecanju «W. Lutoslawski» u Varšavi 2005. godine. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkom filharmonijom, Simfonijskim orkestrom HRT-a, Zagrebačkim solistima te sa Ukrajinskom državnom filharmonijom, a održao je i veći broj samostalnih recitala u Hrvatskoj i susjednim zemljama. Za vrijeme boravka u Beču godinu dana je svirao u Radio-simfonijskom orkestru ORF-a na mjestu zamjenika solo čelista, otkuda se na poziv Zagrebačkih solista vraća u taj renomirani ansambl s kojim prekida suradnju nakon godinu dana. Zatim radi kao profesor violončela na glazbenoj školi u Bjelovaru, te prelazi na mjesto zamjenika vođe u Simfonijskom orkestru HRT-a. Od ove sezone stalni je član i solo česlist Hrvatskog baroknog ansambla.
PROGRAM
|